Informații referitoare la concursul de matematică ,,Mate+” se află la pagina ,,Start spre performanță” – matematică: http://scoalanr11botosani.info/matematica/

Rezultate concursuri și olimpiade școlare

REZULTATE LA OLIMPIADE

ȘI CONCURSURI ȘCOLARE 2016 – 2017

Fizică

Atodiresei Matei

– Mențiune de onoare, Olimpiada Națională de Fizică, Timișoara

– Mențiune, Olimpiada Județeană de Fizică, 2017

– Premiul II, Concurs Național PHI

– Premiul II, Concurs Interjudețean Cygnus, Suceava

– Mențiune, Olimpiada Științe pentru Juniori

Stolniceanu Iustin Pavel 

– Premiul III, Olimpiada Județeană de Fizică,

– Premiul I, Concursul taberei naționale de fizică, Voroneț

– Premiul III, Concurs interjudețean de fizică Cygnus, Suceava

– Mențiune, concurs Național PHI

Constantin Ciprian

Mențiune, Olimpiada Județeană de Fizică

– Premiul III, Concurs Național de Fizică PHI

Caradan Mario

– Premiul III, Concurs Național PHI

– Premiul II, Concursul taberei de fizică, Voroneț

Nechifor Octavian– Mențiune, Concursul taberei naționale de fizică, Voroneț

Hăpăianu Cosmin, Mențiune, Concursul taberei naționale de fizică, Voroneț

Lipovanu Cosmin, Mențiune, Concursul taberei naționale de astronomie, Voroneț

Matematică

Tronciu Georgiana ,

– Mențiune, Olimpiada Județeană

– Mențiune, Concurs interjudețean Vatra Dornei

Constantin Ciprian,

– Mențiune, Concurs Lumina Math

– Premiul II , concursul Taberei  de matematică, Vatra Dornei

– Mențiune concurs Ștefan Dartu

Faighel Laura,Premiul III, concursul Taberei  de matematică, Vatra Dornei

Biologie

Munteanu Anelis, Premiul III, Olimpiada Județeană

Faighel Laura, Premiul III, Olimpiada Județeană

 

GALA   EXCELENȚEI 

13   iunie  2016

 

IMG_0776

Rezultate concursuri și olimpiade școlare- matematică

Rezultate olimpiada biologie

 

 TROFEUL

Festivalului Județean ARTELE COPILĂRIEI

Ediția a VIII-a 2016

sc

lAUREATII-CELEI-DE-A-VIII-EDITIE-2016

 

 

 

Rezultate la olimpiade și concursuri școlare-

învățământ gimnazial- anul școlar 2014- 2015

Rezultate Matematică și științe

Rezultate Limba și comunicare

Rezultate Om_și_societate

 

 

Festivalul Naţional de Teatru Şcolar ,,Zâmbet de copil”

Brașov, aprilie 2015: 

Premiul II -Trupa de teatru a şcolii, ENTEKA

Premiul al III-lea – Vlăduţ Timofti, clasa a IV-a 

Premiul pentru „cea mai bună interpretă” – Alexandra Mandraburcă, clasa a VIII-a

 

12067975_887224004694809_1342714086_n

12077287_887223828028160_682118359_n

Festivalul Naţional de Teatru pentru Copii şi Tineret „Ludicus”- Mioveni 2015

Premiul III – secţiunea trupe

  premiul I pentru cea mai bună interpretă – Alexandrei Mandraburcă

 

Componența trupei ENTEKA: Acasandrei Delia, Aioanei Diana, Benea Alaxandra, Bizbac Ramona, Bulgaru David, Ivan Paul, Mandraburcă Alexandra, Niţu Bianca, Puiu Sebastian, Rodanciuc Codruţ, Tanasă Alexandra si Ursachi Gheorghe

Coordonatori :  Cezar Amitroaie , prof. Rozalia  Groza

 

ANSAMBLUL FOLCLORIC BRÂULEȚUL

A CÂȘTIGAT PREMIUL I

LA FESTIVALUL INTERNAȚIONAL ,,DOBROGE, MÂNDRĂ GRĂDINĂ” 2015

  • SECŢÍUNEA DATINI ŞÍ OBICEIURI

 DIPLOMA

 

 PREMIUL II- GABRIEL ȘOBACHI

LA FESTIVALUL INTERNAȚIONAL ,,DOBROGE, MÂNDRĂ GRĂDINĂ” 2015

  • SECŢÍUNEA INTREPRETARE VOCALĂ

Sobachi Gabriel - Premiul II

 

REZULTATE ADMITERE LICEU 2015

REZULTATE ADMITERE LICEU 2015

 

F

Rezultate

obţinute la competiţii şcolare

  Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar

Fotbal învăţământ primar băieţi : locul III etapa municipală – calificare pentru etapa judeţeană: Pintilei Alexandru clasa a IV-a D, Ţurcanaşu George clasa a IV-a C, Prăjinariu David, Caliniuc Robert, Viţelaru Teodor clasa a IV-a B, Madonici Mario, Bujor RobertoGrădinariu Darius clasa a IV-a E, Aparaschive Paul, Cîmpanu Călin, Anton Rareş clasa a III-a B;

Volei învăţământ gimnazial fete : locul III etapa municipală – calificare pentru etapa judeţeană: Petrov Ioana, Damache Ştefania, Pancu Delia, Puiu Lorena, Aiordăchioae Iasmina clasa a V-a C , Vanzariuc Ştefana clasa a VI-a B , Vieriu Diana, Dascălu Damaris, Paviliuc Iustina clasa a VII-a C;

                             Volei învăţământ gimnazial băieţi : locul III etapa municipală – calificare pentru etapa judeţeană: Glisă Daniel, Ciobanu Ruben, Ivancov Andrei, Iacob Casian, Neculai Gabriel clasa a VII-a A, Dochia Eusebiu, Tupiluş Mihai clasa a VII-a C, Groholschi Denis clasa a VIII-a A;

– Şah învăţământ gimnazial băieţi : locul III etapa municipală – calificare pentru etapa judeţeană Macovei Alexandru clasa a VII-a C;

– Şah învăţământ gimnazial băieţi : locul III etapa judeţeană Macovei Alexandru clasa a VII-a C;

– Tenis de masă învăţământ primar băieţi : locul IV etapa municipală – calificare pentru etapa judeţeană Munteanu Mario clasa a III-a B;

– Tenis de masă învăţământ primar fete : locul III etapa municipală – calificare pentru etapa judeţeană Turcoman Maria clasa a III-a B;

– Tenis de masă învăţământ primar fete : locul IV etapa municipală – calificare pentru etapa judeţeană Marandiuc Andra clasa a III-a B;

– Tenis de masă învăţământ gimnazial fete : locul III etapa municipală – calificare pentru etapa judeţeană Ureche Iustina clasa a VI-a A;

– Tenis de masă învăţământ primar băieţi : locul IV etapa etapa judeţeană Aparaschive Paul clasa a III-a B;

– Tenis de masă învăţământ primar băieţi : locul V etapa etapa judeţeană Munteanu Mario clasa a III-a B;

– Tenis de masă învăţământ primar fete : locul IV etapa etapa judeţeană Turcoman Maria clasa a III-a B;

– Tenis de masă învăţământ primar fete : locul V etapa etapa judeţeană Marandiuc Andra clasa a III-a B;

– Tenis de masă învăţământ gimnazial fete : locul III etapa etapa judeţeană Ureche Iustina clasa a VI-a A;

Fotbal – fete – primar:  LOC I

Grădinaru Daria-Alessandra ( aIIa C ) , Calotă Amalia ( aIVa B), Trofin Denisa (a IVa C), Ignat Anastasia, Ignat Alexia, Strungariu Melisa,Vicoleanu Diana  (a IIIa A),  Antoneac Alexandra, Orosz-Kovacs Anastasia, Pînzariu Anamaria- Denisa (a IVa A).

 

SRugby – echipă mixtă – primar:   LOC  I

Trofin Denisa, Ungureanu Silviu, Iacob Denis-Andrei,  (a IVa C); Prăjinariu David ( a IVa B), Angheluș Mădălina, Druc Tiberiu-Ionuț, Țurcănașu George-Cristian (a IV a C), Haras Cosmin-Constantin ( aIIIa D).

Șah _ LOC  II

Ciobancă Emilian ( a IIIa D),  David Darius (a IIa D), Aramă Daria (a IVa A), Hăpăianu Cosmin ( aIVa C)

SRugby – echipă mixtă – gimnaziu –  LOC  III

Mateiuc Ilinca, Năbărog Andreea, Prisacariu Denis, Adumitroaie  Rareș, Marcan Cristian, Puiu Sebastian, Vătămăniuc Andrei ( a VIIIa C), Ursache Gheorghe (a VIIIa B).

Fotbal – băieți – gimnaziu – LOC   III

Hrițac Daniel, Petraru Daniel, Ursache Gheorghe ( aVIIIa B), Pavăl Andrei, Zmău Mihai, Groholschi Denis ( a VIIIa A), Marcan Cristian, Puiu Sebastian, Prisacariu Denis ( a VIIIa C), Dochia Eusebiu( a VIIa C).

LOC III_ Fotbal b¦âieLŤi_ gimnaziu

LOC III _ SRugby _ gimnaziu

LOC II – LÖah

LOC I _ SRugby _primarLOC I _

Fotbal fete_ primar

Premiul III

Concursul Național de Arte Plastice,, Omagiu Ștefan Luchian”

Ediţia a VIII-a

30 ianuarie 2015

Profesor Alina Gavril

IMG

Premiul I

Festivalul județean ARTELE COPILĂRIEI

Ediția a VII-a

22- 29 ianuarie 2015

IMG_0001

Premiul III- Formația de dansuri populare BRÂULEȚUL

Festivalul județean ARTELE COPILĂRIEI

Ediția a VII-a

22- 29 ianuarie 2015

Prof. coordonatori: Monica Munteanu, Daniela Gania, Sergiu Dascălu

 

IMG_0002

 

Premiul III – Formația corală ,,Iris 11”, pentru interpretare în cadrul Festivalului Internațional Coral ,,O, ce veste minunată!”, ediția a V-a, Botoșani, 10 decembrie 2014

Prof. coordonator: Laurențiu Palade

P1160094           P1160096

 

Premiul I- Concursul de proiecte ,, Securitatea alimentaţiei” SĂPTĂMÂNA EDUCAȚIEI GLOBALE

Prof. coordonatori: Monica Munteanu, Daniela Gania, Simona Acsente

IMG

 

Rezultate la olimpiade și concursuri școlare-

învățământ gimnazial- anul școlar 2013- 2014

Rezultate concursuri